Hokejisté porazili Švýcarsko a o zlato si zahrají s Francií

Češti in-line hokejisté zvládli semifinálové klání se Švýcarskem, po čtyřiceti minutách na výsledkové tabuli svítilo skóre 5:2. Po výborném výkonu si svěřenci trenéra Martin Tvrzníka zahrají o zlaté medaile s Francií!

Švýcaři na začátku drželi kotouč na svých hokejkách a nenechali hru plynout. „Chvílemi to vypadlo, jako kdyby nás chtěli uspat,“ tvrdil hlavní kouč Martin Tvrzník.

V desáté minutě se dokonce dostali do vedení v početní výhodě. A pak Češi zapnuli na plné obrátky. O čtyři minuty později od první inkasované branky totiž Jakub Cik vystihl lehkomyslnou rozehrávku Švýcarů a vyrovnal. „Snažím se do takových situací chodit častěji, měl jsem štěstí a vyšlo to,“ popisoval svůj první gól hráč, který v závěru zápasu přidal i pojistku v podobě čtvrté branky.

Když hokejisté vyrovnali, přebrali iniciativu. „Jakmile jsme dali první gól, kluci už věděli, co mají hrát. Snažili jsme se pak hru co nejvíce zrychlovat a dostat Švýcarsko pod tlak, aby muselo bruslit,“ pokračoval v hodnocení trenér Tvrzník. Jeho slova se potvrdila. Češi rázem nasázeli svému soupeři další dva góly zásluhou Loskota a Šima a do kabiny šli s dvoubrankovým náskokem.

Po přestávce český tým hru kontroloval a s výjimkou přesilovek Švýcary k ničemu nepouštěl. Právě kontaktní gól na 2:3 přišel po českém faulu.
Dvě minuty před koncem se Cik dostal do mezikruží, odkud se nemýlil a dodal klid na duši českému celku. V závěru pak kosmetickou tečku udělal ještě Šimo, který skóroval do prázdné brány.

„Naši kluci odvedli perfektní výkon a celý zápas odmakali. Musím je pochválit,“ zmiňoval Martin Tvrzník. Teď ale na Čechy čeká další silný celek. „Francouzi tady hrají super turnaj. Jsou rychlí a mají systém. Musíme být lepší než oni. Máme tu ale hodně kluků, co hrají francouzskou soutěž,“ hledal pozitiva český kouč.

Finálový zápas s Francií startuje v sobotu od 16 hodin.

Výsledek:
Česko – Švýcarsko 5:2
Branky: 14. Cik, 16. Loskot (Šebek), 18. Šimo (Šebek), 39. Cik (Šebek), 40. Šimo (Strýček) – 10. Tschannen (Steiner), 33. Maier (Kummer).
Sestavy:
Česko: Brabec (Langer) – Cik, Zbořil, Strýček, Šebek, Malý, Roupec – Bernad, Přibyl, Šimo, Fiala, Rubeš, Loskot. Trenér: Tvrzník.
Švýcarsko: Collaud (Zürcher) – Häfliger, Maier, Hürlimann, Bahar, Dietrich, Kummer – Wittwer, Savary, Steiner, Tschannen, Loosli, Zehnder. Trenér: Friedli.
Vyloučení: 5:2.

video / foto dne

pic02

Flash news

Florbalisté dřeli, ale nakonec boj o bronz prohráli

Florbalisté si medaili ze Světových her nakonec nepřivezou, v dramatickém boji o bronz prohráli s Finskem 0:2, když poslední branku dostali při hře bez brankáře.

Jakub Klauda má bronz v muaythai!

Zápasník Jakub Klauda vyhrál v muaythai kategorie do 91 kilogramů zápas o bronzovou medaili a pro českou výpravu vybojoval celkem už osmý cenný kov! Němce Jakoba Stybena porazil o jeden bod 29:28.

Social hub

@olympijskytym

Galavačer slavnostního vyhlášení ankety @sportovecroku se blíží. 3️⃣ z vás mohou být u toho. ↪️ Mrkněte na FB Sportovec roku a zapojte se do soutěže o VIP vstupenky na sportovní galavečer plný hvězd. t.co/ytYj0jUvTo PS:Už znáte finálovou ?t.co/fZHC8XiXMj t.co/l5IaYTqWT6

Sandra Mašková - fighter

Takový ty trochu hezčí fotky má obvykle na svědomí Petr Mamula a jeho projektík Real Fighters Life.. naše spolupráce probíhá často ve stylu "Peťo průser, potřebuju akutně ..... " .. Práce s Petrem mě vždycky baví, hlavně proto, že už ví jak se mnou pracovat. On totiž ví, že "Sandro úsměv" na mě nefunguje ani za boha!!Jsem totiž tragickej matroš, a aby to vypadalo přirozeně, je třeba na mě vybalit nějakou hroznou hovadinu .. takový "Sandro m***t" je u nás osvědčenej funkční standard Taky mega oceňuju, že už nemusím zdůrazňovat "Petře, na ty pytle pod očima mi nešahej! To jsem já!" Díky!!! facebook.com…

Český florbal

Tatran Střešovice je druhým semifinalistou Poháru Česká pojišťovna, ve čtvrtfinále porazil Florbal Chodov 6:5, v čase 58:03 rozhodl Filip Langer facebook.com…