Tucet branek a hurá do semifinále

Světové hry 2017
1 Minuta čtení

Čeští florbalisté si zajistili účast v semifinále Světových her. V polské Vratislavi porazili domácí tým jednoznačně 12:1 a čekají na jméno svého dalšího soupeře. Dařilo se hlavně Patrikovi Dóžovi, který dal hattrick a přidal další dvě asistence.

Zápas Čechů s Poláky měl jasného favorita a svěřenci trenéra Kettunena začali naplňovat papírové předpoklady už v úvodní patnáctiminutovce. Po první třetině byl stav 6:0, když se sirénou skóroval Valeš. To už českému týmu pomáhala pětiminutová přesilovka, při keré nasázeli rivalovi tři góly.

Poláci dokázali překonat gólmana Michajloviče jen jedinkrát a to když v oslabení korigovali už osmibrankový náskok Čechů. Sienko dal jejich vůbec první branku na turnaji. Po dvou třetinách svítilo na časomíře skóre 11:1 a v poslední části už Češi jen dovršili tucet gólů díky třetí trefě Dóži.

„Polsko nás překvapilo hlavně tím, jak hrálo včera proti Finům, a proto jsme do toho šli od začátku naplno a podle toho ten úvod i vypadal. Po druhé třetině už zaznělo, ať šetříme síly. Zároveň nás, právě v závislosti na čtvrteční utkání Polska proti Finsku, překvapil slabý odpor Polska a také to, že nepřišlo víc lidí, čekali jsme že to bude opravdu narvané,“ hodnotil utkání střelec tří branek Dóža.

Češi mají jasno, že o postup do finále svedou boj s lepším z týmů Švédsko – Švýcarsko. Duel začne v sobotu v 17 hodin.

Výsledek:
Česko – Polsko 12:1 (6:0, 5:1, 1:0)
Branky: 4. Tomašík (Beneš), 4. Valeš (Dóža), 6. Šebek (Němeček), 10. Dóža (Jendrišák), 14. Curney (Jendrišák), 15. Valeš (Beneš), 16. Šebek (Dóža), 17. Němeček (Tomašík), 22. Suchánek (Dóža), 24. Beneš, 27. Dóža (Valeš), 41. Dóža (Garčar) – 18. M. Sienko (Kostala). Rozhodčí: Soderman, Boström (Švédsko). Vyloučení: 1:0, navíc Lukaszewski 5 min. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 493.

Česko: Michajlovič – Němeček, Veltšmíd, Suchánek, Garčar – Šebek, Jendrišák, Beneš – Dóža, Tomašík, Valeš – Gruber, Curney. Trenér: Petri Kettunen.
Polsko: Jastrzebski (24. Bogdanski) – Turwon, Lukaszevski, Pelczarski, Sienko, Malasiewicz – Chlebda, Lyskawa, Dahlström – Malajka, M. Sienko, Antoniak, Kostela. Trenér: Jan Holovka.