Trefa do bronzu!

Terénní lukostřelkyně Martina Macková vybojovala na Světových hrách bronzovou medaili v disciplíně holý luk. V duelu o cenný kov jasně porazila Slovinku TInu Gutmanovou 51:41. Česká výprava má ze Světových her už šest medailí.

Mackové se nevydařilo semifinále, v němž nastřílela pouze 39 bodů a prohrála s Italkou Cinzií Nozigliaovou, pozdější vítězkou. V boji o bronz se ale české lukostřelkyni už dařilo, nastřílela kvalitních 51 bodů a nedala soupeřce šanci. Svým výkonem by soutěž vyhrála, neboť finálový výkon Nozigliaové byl 49 bodů.

"To semifinále jsem si prohrála sama, byla jsem strašně nervózní. To se mi vůbec nedařilo," uznala Macková. "Před bojem o medaili jsem si ale řekla, že si půjdu prostě pěkně zastřílet a povedlo se to. Ten výkon 51 bodů je opravdu už docela dobrý. Jsem moc ráda a šťastná, to je pro mě obrovský úspěch," uvedla. Její medaile je prvním cenným kovem v kariéře na světové úrovni, doma má Macková ještě zlato z ME v roce 2015.

Macková pracuje zároveň jako generální sekretář lukostřeleckého svazu, k tomu ještě trénuje malé děti. "Na svazu pracuji posledních sedm let, takže můj život je momentáln lukostřelba, ale už chci začít dělat také něco jihého," pousmála se Macková.

video / foto dne

pic02

Flash news

Florbalisté dřeli, ale nakonec boj o bronz prohráli

Florbalisté si medaili ze Světových her nakonec nepřivezou, v dramatickém boji o bronz prohráli s Finskem 0:2, když poslední branku dostali při hře bez brankáře.

Jakub Klauda má bronz v muaythai!

Zápasník Jakub Klauda vyhrál v muaythai kategorie do 91 kilogramů zápas o bronzovou medaili a pro českou výpravu vybojoval celkem už osmý cenný kov! Němce Jakoba Stybena porazil o jeden bod 29:28.

Social hub

@olympijskytym

Podívejte se na @CzechTV na dokument o nejkontroverznějších olympijských hrách, které českoslovenští sportovci pojali jako protihitlerovskou manifestaci. Letos od her v Berlíně uplyne už 85 let. t.co/6FpvAW7zPx

@olympijskytym

Olympijský magazín @sportCT je tady! Na co se můžete těšit? ️ Rozhovor s koulařkou Markétou Červenkovou ‍♂️ Návštěva u Pavla Masláka @czatletika Reportáž @Czech_Biathlon po MS Magazín najdete ZDE t.co/oSmo3RMw3u t.co/PDA9XqKomC

@TheWorldGames

Marcel Hassemeier (GER) was the most successful athlete of The World Games 2013. In the poll for The World Games Greatest Athlete of All Time he received close to 80,000 votes, and finished third runner-up among the 24 candidates! Read more about him: t.co/RN3M2AAHC4 t.co/UBXKEY5tcl