Češi podlehli USA 2:3, přesto postupují do semifinále!

Česká republika prohrála v posledním zápase skupiny A na Světových hrách se Spojenými státy americkými 2:3, do semifinále tak po zmatcích postupují z druhého místa. Závěrečný zápas ve skupině Kanady s Polskem na této skutečnosti už nic nezmění. Zápas měli Češi dobře rozjetý, ale ztratili jej v jeho koncovce.

Češi se po prohře nejprve o postup strachovali, protože podle nejednotného výkladu pravidel FIRS měli čekat na zápas Kanady, v němž bylo podle prvotního výkladu regulí nutné, aby Polsko vstřelilo minimálně jednu branku. Při rovnosti dvou týmů podle sudích rozhodoval počet obdržených branek. Kanada a Česká republika mají dvě vítězství. Arbitři se po diskusi s vedoucími výprava nakonec shodli, že o druhém místu rozhodne vzájemný souboj. Češi s Kanadou vyhráli 5:2.

Češi do zápasu vstoupili dobře, už po pěti minutách se radovali poprvé. Mikuláš Zbořil po individuální akci zvedal ruce nad hlavu. Ve čtrnácté minutě Spojené státy srovnaly a hned na to málem přidaly další gól, Brabec však perfektně zasáhl. Místo toho se radovali z protiútoku opět Češi zásluhou Patrika Šebka. To bylo ale vše. Pak totiž začalo galapředstavení zahazování šancí. Češi jeli ve druhém poločas třikrát sami na branku, ani jednou příležitosti nepřetavili v branku.

„Rozhodovaly nevyužité šance, přesilovky, několik samostatných úniků. Moře šancí. To se musí dávat. Kdybychom jednu dvě branky přidali, třeba by to vypadalo jinak, ale na to se nehraje,“ konstatoval kapitán českého celku Pavel Strýček. V závěru utkání stačilo Američanům vstřelit další dva góly a Češi si tak ze zápasu s USA neodnesli ani jeden bod i přes mohutný závěrečný tlak.

Výsledek:
Česko – USA 2:3
Branky: 6. Zbořil (Rubeš), 14. Šebek – 14. Hawkins, 35. Novak (Krogman), 38. Roux
Sestavy:
Česko: Brabec (Langer) – Cik, Zbořil, Strýček, Šebek, Malý, Roupec – Bernad, Přibyl, Šimo, Fiala, Rubeš, Loskot. Trenér: Tvrzník.
USA: McCollum (Hardin) – Gonzalez, Faught, Mosenson, Bruce, Krogman, Sarvak – Cripps, Kendall, Roux, Gsell, Novak, Hawkins. Trenér: Prime.
Vyloučení: 3:5.
Přibyl, Šimo, Fiala, Rubeš, Loskot. Trenér: Tvrzník.
Vyloučení: 8:5.

video / foto dne

pic02

Flash news

Florbalisté dřeli, ale nakonec boj o bronz prohráli

Florbalisté si medaili ze Světových her nakonec nepřivezou, v dramatickém boji o bronz prohráli s Finskem 0:2, když poslední branku dostali při hře bez brankáře.

Jakub Klauda má bronz v muaythai!

Zápasník Jakub Klauda vyhrál v muaythai kategorie do 91 kilogramů zápas o bronzovou medaili a pro českou výpravu vybojoval celkem už osmý cenný kov! Němce Jakoba Stybena porazil o jeden bod 29:28.

Social hub

@TheWorldGames

#AirSports star Canopy Pilot Cornelia Mihai is this week's athlete #BuildinguptoBHM! She has already qualified for The World Games 2022! Do you have questions for Cornelia? Send them in the comments, and you'll get the answers later this week! #WeAreTheWorldGames t.co/7T5ckl3yQ1

@olympijskytym

Už za DESET! Odpočítejte s námi poslední dny do startu 24. zimních olympijských her. #zoh2022 ❄️ Na který sport se nejvíc těšíte? #olympijskytym t.co/42OPYpCfRp

Soči 2014 ➡️ Pchjongčchang 2018 Peking 2022 ... znovu v olympijském! #zoh2022 #olympijskytym @Czech_Biathlon ❤️ #jersey t.co/WUwsekds0v