První zlato! Sedlmajer vyhrál slalom na vodních lyžích!

Světové hry 2017
1 Minuta čtení

Adam Sedlmajer je prvním českým vítězem Světových her! Ve Vratislavi na staré Odře byl nejlepší ve slalomu na vodních lyžích, v dodatečné rozjížďce porazil Steva Neveua z Kanady. Česká republika měla zlatou medaili na Světových hrách naposledy v roce 2005 v Duisburgu, kdy titul vybojoval Patrik Lexa vítězství v rybolovné technice.

Pro Českou republiku to je čtvrtý cenný kov, před Sedlmajerem měl stříbro a bronz ploutvový plavec Jakub Jarolím, třetí byl dnes orientační běžec Jakub Král. Sedlmajer musel o vítězství ale hodně bojovat, neboť ve finálové jízdě projel stejný počet branek jako Neveu. Oba tak museli jet ještě jednou na laně dlouhém 11,25 metru. Zatímco Francouz zvládl tři branky, Sedlmajer čtyři a mohl slavit vítězství.

"Naposledy jsem závodil na Světových hrách před dvanácti lety a tehdy jsem vypadl hned na začátku, tak tohle je pro mě docela zadostiučinění," řekl hned po dojezdu Sedlmajer. "Každého vítězství si hrozně cením, mám z toho obrovskou radost," prohlásil mistr světa a světový rekordman v kombinaci. Třetí místo dnes obsadil Ital Thomas Degasperi.

O medaili chtěl bojovat v disciplíně triky na vodních lyžích také další český reprezentant Martin Kolman, ale v přemíře snahy ve své jízdě upadl a skončil osmý.