Hokejisté porazili Švýcarsko a o zlato si zahrají s Francií

Světové hry 2017
2 Minuty čtení

Češti in-line hokejisté zvládli semifinálové klání se Švýcarskem, po čtyřiceti minutách na výsledkové tabuli svítilo skóre 5:2. Po výborném výkonu si svěřenci trenéra Martin Tvrzníka zahrají o zlaté medaile s Francií!

Švýcaři na začátku drželi kotouč na svých hokejkách a nenechali hru plynout. „Chvílemi to vypadlo, jako kdyby nás chtěli uspat,“ tvrdil hlavní kouč Martin Tvrzník.

V desáté minutě se dokonce dostali do vedení v početní výhodě. A pak Češi zapnuli na plné obrátky. O čtyři minuty později od první inkasované branky totiž Jakub Cik vystihl lehkomyslnou rozehrávku Švýcarů a vyrovnal. „Snažím se do takových situací chodit častěji, měl jsem štěstí a vyšlo to,“ popisoval svůj první gól hráč, který v závěru zápasu přidal i pojistku v podobě čtvrté branky.

Když hokejisté vyrovnali, přebrali iniciativu. „Jakmile jsme dali první gól, kluci už věděli, co mají hrát. Snažili jsme se pak hru co nejvíce zrychlovat a dostat Švýcarsko pod tlak, aby muselo bruslit,“ pokračoval v hodnocení trenér Tvrzník. Jeho slova se potvrdila. Češi rázem nasázeli svému soupeři další dva góly zásluhou Loskota a Šima a do kabiny šli s dvoubrankovým náskokem.

Po přestávce český tým hru kontroloval a s výjimkou přesilovek Švýcary k ničemu nepouštěl. Právě kontaktní gól na 2:3 přišel po českém faulu.
Dvě minuty před koncem se Cik dostal do mezikruží, odkud se nemýlil a dodal klid na duši českému celku. V závěru pak kosmetickou tečku udělal ještě Šimo, který skóroval do prázdné brány.

„Naši kluci odvedli perfektní výkon a celý zápas odmakali. Musím je pochválit,“ zmiňoval Martin Tvrzník. Teď ale na Čechy čeká další silný celek. „Francouzi tady hrají super turnaj. Jsou rychlí a mají systém. Musíme být lepší než oni. Máme tu ale hodně kluků, co hrají francouzskou soutěž,“ hledal pozitiva český kouč.

Finálový zápas s Francií startuje v sobotu od 16 hodin.

Výsledek:
Česko – Švýcarsko 5:2
Branky: 14. Cik, 16. Loskot (Šebek), 18. Šimo (Šebek), 39. Cik (Šebek), 40. Šimo (Strýček) – 10. Tschannen (Steiner), 33. Maier (Kummer).
Sestavy:
Česko: Brabec (Langer) – Cik, Zbořil, Strýček, Šebek, Malý, Roupec – Bernad, Přibyl, Šimo, Fiala, Rubeš, Loskot. Trenér: Tvrzník.
Švýcarsko: Collaud (Zürcher) – Häfliger, Maier, Hürlimann, Bahar, Dietrich, Kummer – Wittwer, Savary, Steiner, Tschannen, Loosli, Zehnder. Trenér: Friedli.
Vyloučení: 5:2.