Čeští in-line hokejisté opět bodovali. Kanadu porazili 5:2

Moc času na regeneraci neměli. Reprezentanti České republiky v in-line hokeji po pár hodinách od úvodního zápasu s Polskem vyzvali silný tým Kanady a po zodpovědném výkonu vyhráli 5:2. Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka si tak zajistili postup ze skupiny a budou bojovat o vítězství v základní části s týmem USA.

Nástup Kanady do utkání byl katastrofální, čehož Češi dokázali využít a po třinácti minutách už vedli rozdílem tří branek. „Na Kanadu jsme se perfektně připravili, hráči plnili to, co jsme po nich chtěli. Zápas odehráli perfektně,“ chválil české reprezentanty manažer týmu Martin Mecera.

V první půli se dvakrát po skvělých individuálních akcích trefil Martin Fiala. Nejprve zakončil blafákem, podruhé vymetl pavučinu v růžku brány Bretta Leggata. „Od začátku zápasu se mi hrálo dobře, ale to celému týmu. Mně tam dnes padly dva podleďáky,“ usmíval se Fiala.

Po první půli vedli Češi 4:0 a zdálo se, že už si pro vítězství dokráčí v pohodě. Jenže na začátku druhé dvacetiminutovky Kanada snížila na 1:4 a když za pár dalších minut se hráči Javorových listů radovali podruhé, bylo zaděláno na drama. Češi se pak ale zklidnili a výsledek hlídali. „Nic to s námi neudělalo, stále jsme chtěli hrát svojí hru, což se nám podařilo,“ těšilo Martina Fialu. Na konečných 5:2 pak kosmeticky upravil v závěru zápasu Tomáš Rubeš. „Budeme přistupovat ke všem zápasům tímto způsobem, je to pro nás něco jako olympiáda, věřím, že se nám povedou i další zápasy,“ uzavíral hodnocení Martin Mecera.

Výsledek:
Kanada – Česko 2:5
Branky: 21. Woods (Hammond), 27. Hammond (Woods) – 5. Rubeš (Bernad), 8. Fiala, 13. Fiala (Přibyl), 19. Rubeš (Bernad), 38. Rubeš (Šebek).

video / foto dne

pic02

Flash news

Florbalisté dřeli, ale nakonec boj o bronz prohráli

Florbalisté si medaili ze Světových her nakonec nepřivezou, v dramatickém boji o bronz prohráli s Finskem 0:2, když poslední branku dostali při hře bez brankáře.

Jakub Klauda má bronz v muaythai!

Zápasník Jakub Klauda vyhrál v muaythai kategorie do 91 kilogramů zápas o bronzovou medaili a pro českou výpravu vybojoval celkem už osmý cenný kov! Němce Jakoba Stybena porazil o jeden bod 29:28.

Social hub

@TheWorldGames

#AirSports star Canopy Pilot Cornelia Mihai is this week's athlete #BuildinguptoBHM! She has already qualified for The World Games 2022! Do you have questions for Cornelia? Send them in the comments, and you'll get the answers later this week! #WeAreTheWorldGames t.co/7T5ckl3yQ1

@olympijskytym

Už za DESET! Odpočítejte s námi poslední dny do startu 24. zimních olympijských her. #zoh2022 ❄️ Na který sport se nejvíc těšíte? #olympijskytym t.co/42OPYpCfRp

Soči 2014 ➡️ Pchjongčchang 2018 Peking 2022 ... znovu v olympijském! #zoh2022 #olympijskytym @Czech_Biathlon ❤️ #jersey t.co/WUwsekds0v